Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. У статті 27 Конституції України говориться: «Кожна людина має невід'ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов'язок держави - захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань».
Керівники закладів загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільної освіти, як представники держави, безпосередньо відповідають за організацію безпечних і нешкідливих умов навчання і праці школярів та працівників.
Відділ освіти, культури і туризму, молоді та спорту Мостиської міської ради звертає велику увагу створенню належних умов перебування всіх учасників освітнього процесу у закладах освіти нашої громади. У кожному закладі
20 жовтня 2017р. проведені навчання з цивільного захисту населення, 16.11.2017р. організовано практичний семінар для керівників закладів освіти, за участю міського голови С.С. Сторожука, провідного інспектора Мостиського РС ГУ ДСНС України у Львівській області капітана служби цивільного захисту
М. Драбчука. Мостиською міською радою закуплено 104 вогнегасники для закладів освіти і культури, у закладах освіти організовано належні умови щодо захисту учасників освітнього процесу, зменшення втрат та збитків матеріально-технічної бази.
23.11.2017р. керівники, заступники керівників закладів загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільної освіти склали залік на знання питань охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу. Перед керівниками виступили: начальник відділу нагляду АПК та СКС Курило В.М., головний спеціаліст Мостиського відділення Фонду соціального страхування України у Львівській області Павлишин Т. С., начальник Відділу ОКТМС Мостиської міської ради Чернега В.Г., заступник начальника Відділу ОКТМС Мостиської міської ради Гнатовська Н.М., голова Мостиської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Погуц Л.Г.
Начальник відділу нагляду АПК та СКС Курило В.М. звернув увагу на нові нормативні документи з охорони праці, основні законодавчі акти з безпеки життєдіяльності, державний нагляд за охороною праці, систему управління охороною праці на місцях. Докладно проаналізував нещасні випадки на виробництві у закладах Львівської області та України , які мали місце через недотримання правил техніки безпеки.
Начальник Відділу ОКТМС Мостиської міської ради Чернега В.Г. наголосила, що стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі, контроль за організацією й періодичним проведенням занять з охорони праці з усіма категоріями працівників закладу та учнями, систематичний контроль за проведенням різного роду інструктажів, контроль за розробкою й правильним оформленням інструкцій із техніки безпеки, організацію роботи комісії для оформлення актів-дозволів на використання спортивних залів, майданчиків, майстерень і контроль за їх діяльністю повинен знаходитися під щоденним контролем адміністрації школи.
Головний спеціаліст Мостиського відділення Фонду соціального страхування України у Львівській області Павлишин Т. С. розповів про новини щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, про об’єднання фондів соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та від нещасних випадків і профзахворювань, про страхові виплати потерпілим на виробництві.
Заступник начальника Відділу ОКТМС Мостиської міської ради Гнатовська Н.М. нагадала про обов’язки адміністрації закладу освіти в забезпеченні безпеки і здорових умов праці, види і форми контролю, документи з охорони праці в ЗЗСО, інструкції з охорони праці, види інструктажів, звітність про нещасні випадки, контроль за правильним і своєчасним розслідуванням та обліком, що трапилися з учасниками освітнього процесу, організацію форми профілактики травматизму.
Після виступів присутні керівники закладів освіти складали письмовий залік з охорони праці.
Концепція реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» передбачає, що кожен вчитель, викладаючи свій навчальний предмет, має формувати не лише суто предметну компетентність, а й вносити вклад у формування ключових компетентностей серед яких є екологічна грамотність, здорове життя, громадянська відповідальність.
|