До Міжнародного дня рідної мови відділом освіти Мостиської міської ради проведено районний конкурс на краще читання поезії «Мова українська – мова єднання» серед учнів та вчителів району.
Мета: створення сприятливих умов для розвитку і функціонування української мови та культури, належного трактування історії Української держави.
Участь у Конкурсі брали учні, вчителі та громадськість району. Дійство відбувалося у центрі міста Мостиська, біля пам’ятника Тарасові Шевченку.
Урочистим словом до мостищан звернулася начальник відділу освіти Мостиської міської ради Валентина Чернега, яка у виступі зазначила: «Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато того, чим може гордитися наш народ.
Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями».
Журі об’єктивно оцінило учасників конкурсу поезії «Мова українська – мова єднання».
Загалом у Конкурсі брали участь 34 учасники зі Стрілецького, Пнікутського, Берегівського, Волицького , Чернівського, Твіржанського НВК; Мостиської ЗОШ №1, №2, №3, Крукеницької ЗОШ –ліцей I-III ступенів; Липниківської, Хоросницької, Годинівської, Арламівськоволянської ЗОШ I-II ступенів; гуртківці Мостиського БДЮТ та 2 керівники гуркової роботи (Богуцький З.,Лизуник Л.)Мостиського БДЮТ та 2 вихователі (Гамарська М., Мельник І.) Мостиського ДНЗ.
В усіх загальноосвітніх навчальних закладах відділу освіти Мостиської міської ради проведено роз’яснювальну роботу про Міжнародний день рідної мови.
Оформлено шкільними бібліотекарями книжково – журнальні виставки:
«Як парость виноградної лози плекайте мову»
«Історія української мови – історія приниження і тріумфу»
«Буду я навчатися мови золотої»
«Кришталь моєї мови дорогої»
«Поки живе мова – житиме й народ»;
«Рідна мова – перша умова, щоб учні проходили науку свідомо»;
«Вертайсь, рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни»;
«Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті!..»;
«Рідної мови тримаймося».
Проведено у ЗНЗ читацьку конференцію для старшокласників «Історія української мови та писемності, під час якої розкрито такі питання :
- хронологічні параметри процесу формування української мови
- літописна і книжкова спадщина України
- розвиток українського книгодрукування і політика тоталітарного режиму
- українська книга сьогодні.
- Літературну годину «Мистецтво живого слова»
- Літературні ранки «Мово українська – гордосте моя», «Українська мова серед мов
народів світу», «Причасти мене розмовою українською мовою».
- Лінгвістичну гру «Коштовний скарб народу»
- Літературно – музичну композицію «Передаймо нащадкам наш скарб – українську мову».
Також лекції , бесіди, конкурси, вікторини про сучасну мовну ситуацію, український правопис, культуру ділового мовлення.
Інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?» під гаслом:
«Знаю рідну мову і літературу», брейн-ринг «Ми любимо українську мову»; конкурс стінгазет «Чистіша від сльози хай буде»; «круглий стіл» «Народ скаже – як зав’яже»; конкурс на кращий учнівський твір «Кришталь моєї мови дорогої»; вікторину «Чи правильно ми говоримо»; літературно-музичну композицію «Ми – не УкрАїна, ми – УкраЇна. Ми –неокраїна, ми є країна. Ми - не укрАїнці, ми – украЇнці»;
віртуальну екскурсію «Мовне родинознавство» на сайті професора Семеног О.М
htt:pedmaster.ucoz.ua; інформаційну хвилинку «До витоків»; урок, присвячений
Дню рідної мови; читання та обговорення легенди про виникнення рідної мови.
|